zo ma di wo do vr za
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Toertocht naar molen “de Wachter” te Zuidlaren.

Toertocht naar molen “de Wachter” te Zuidlaren.

Op 16 mei 2015 zijn, vanuit een 5 tal regio’s uit de provincie, leden van onze afdeling naar Zuidlaren afgereisd.

Dit deden ze met hun trekker. Doel van de 5 toertochten was molen “ de Wachter”.

In en om de molen is veel te zien uit het verleden.

In de molen zelf, anno 1851, zijn naast een korenmaalderij, en olieslagerij, ook een specerijenmaalderij en bakkerij aanwezig.

Een kruidenierswinkeltje uit “Grootmoeders tijd” ontbreekt ook niet.

Waarom nu uit 5 streken naar Zuidlaren? Juist er is veel te zien. Het oorspronkelijke idee was, om een bestuurslid van de molen, uit te nodigen op een praatavond. Zodat er wat verteld kon worden wat er te zien is.

“Maar dan komen jullie toch naar de molen” was de reactie uit Zuidlaren, “en vergeet de trekkers niet”, dan maken we er een show van voor het publiek.   

Om het bij het publiek bekend te maken, zijn een paar bestuursleden, naar een uitzending van Radio Tynaarlo geweest.

Hierin werd verteld wat het doel van onze vereniging is, en wat er op 16 mei zoal te zien zou zijn.

Ook een vrijwilliger van de molen deed zijn verhaal, we hadden een duidelijke link met elkaar, aldus de presentator. Namelijk het agrarisch verleden, en dit was volgens hem een unieke combinatie om het te laten zien aan het publiek.

RTV noord was bereid gevonden om live verslag te doen, met in hoogsteigen persoon Derk Bosscher tijdens de ochtenduitzending.  

Na de aankomst, en opstelling van de trekkers in een lange rij, konden de leden een kop koffie nuttigen.

Tijdens de lunch, met brood uit eigen bakkerij, werd verteld wat er te zien zou zijn. Naast al genoemde is er ook een werkplaats aanwezig, waarin diverse ambachten uitgevoerd worden. Ook is een olie gestookte ketel aanwezig die stoom levert aan 5 stoommachines. Dit alles was in werking te aanschouwen.

De mensen die dit mogelijk maken zijn allemaal vrijwilligers.  Vaak kunnen ze hun oude beroep niet loslaten. Op deze manier kunnen ze, zo ambachten uit het verleden, laten zien aan de jongere generatie.

Zonder een klap van de molen te hebben gekregen, keerde elk tevreden naar huis.

Bestuur OTMV Afd Groningen.